سایت تفریحی و سرگرمی نالینو
هتل آپارتمان در مشهد
 • سرگرمی
 • زندگی بهتر
 • موفقیت
 • مجله خبری روز
 • سلامت
 • آشپزی
 • چرا زبان انگلیسی یاد نمیگیرم؟

  مجموعه : موفقیت

  چرا زبان انگلیسی یاد نمیگیرم؟

  این سوالی است که خیلی ها از خود می پرسند. دلیل عدم یادگیری زبان انگلیسی چه می تواند باشد؟ در این مقاله از سایت نالینو قصد داریم تا علت عدم یادگیری زبان انگلیسی را با شما مرور کنیم. در ابتدا باید توجه داشته باشیم که چه عاملی باعث عدم یادگیری ما می شود. آیا انگیزه کافی برای شروع یادگیری را نداریم یا اینکه زبان انگلیسی را مطالعه می کنیم اما یاد نمیگیریم. از دلایلی که باعث عدم یادگیری زبان انگلیسی می شود به چند مورد اشاره می کنیم:

  شما انگیزه کافی برای یادگیری ندارید

  بیایید یک مثال فرضی بزنم.اگر شما را برای مدتی نسبتا طولانی در یک کشور انگلیسی زبان تنها می گذاشتند مطمئنا بعد از مدت کوتاهی به زبان انگلیسی مسلط می شدید. چرا که وقتی ما انسان ها در شرایط خاصی از محیط قرار می گیرم با آن تطبیق پیدا می کنیم و این یکی از غریزه هایی است که در درون ما نهادینه شده است. حال وقتی ما در محیطی هستیم که خالی از مکالمات روزمره انگلیسی است طبیعتا  احساس نیاز برای یادگیری زبان پیدا نمی کنیم. منظورم این نیست که حتما در مکالمات روزمره خود از زبان انگلیسی استفاده کنید یا خودتان را ملزم به یک سری قواعد و قوانین کنید. منظور این است که باید در خودتان انگیزه برای یادگیری زبان ایجاد کنید.این انگیزه را از اتفاقات ریز و درشتی که در دور و اطرافتان وجود دارد می توانید پیدا کنید. مثلا اگر دانشجو هستید به این فکر کنید که چقدر بهتر میشد اگر می توانستید به مقالات زبان اصلی دسترسی داشته باشید و از ژورنال های بین المللی استفاده کنید. با این تفکر ساده جرقه ای درون تان زده می شود و موتور محرکه ی انگیزش و اراده روشن می شود. خلاصه اینکه سعی کنید انگیزه در خود به وجود بیاورید بدون داشتن انگیزه راه به جایی نخواهید برد.

  نگرش شما نسبت به زبان انگلیسی منفی شده است

  تحصیل در دوران دبیرستان و کتاب هایی پر از گرامر و فرمول، معلمان سخت گیر و کم اطلاع، و خاطرات تلخ متعدد می توانند جزو عواملی باشند که باعث تغییر نگرش شما نسبت به زبان انگلیسی شده است. وقتی از آموزش یک زبان خاطرات بدی داشته باشیم در روند یادگیری ما تاثیرات مخربی می گذارد. برای اینکه این روند را تغییر بدهید می توانید از روش های گوناگونی که موجب تغییر نگرش شما به زبان انگلیسی می شود استفاده کنید. یکی از این روش ها این است که سبک یادگیری زبان انگلیسی را تغییر دهید می توانید به صورت خودآموز و با استفاده از کتاب های جذاب یادگیری زبان را ادامه دهید یا اینکه در موسسه و آموزشگاهی که به روش تدریس زبان آن علاقه دارید استفاده کنید. همچنین می توانید هنگام یادگیری زبان از سایر روش های جذاب که موجب یادگیری هرچه بهترتان می شود استفاده کنید. این ها باعث می شود که دید شما نسبت به زبان انگلیسی تغییر کند.

  گرامر و فرمول های خشک و خالی شمارا آزار می دهد

  چه تعداد از افرادی که به زبان فارسی حرف می زنند از گرامر آن اطلاع کافی و یا حرفه ای دارند؟ می توان گفت تعداد بسیار کمی. آیا این افراد که از فرمول ها و گرامر های مختلف زبان فارسی اطلاعی ندارند نمی توانند درست حرف بزنند؟ مسلما جواب منفی است.  بعضی از افراد ناآشنا به گرامر زبان فارسی حتی از افراد دارای تخصص در ادبیات هم بهتر حرف میزنند. از این بحث می توان نتیجه گرفت که یادگیری فرمول های خشک و خالی هر زبانی فقط زمانی مثمر ثمر خواهد بود که ما مکالمه به آن زبان را یاد گرفته باشیم. پس قبل از اینکه بخواهید توجه زیادی به گرامر زبان انگلسی نشان دهید به نحوه تکلم و گفتگو به زبان اهمیت بدهید. در این زمینه می توانید از کتاب های داستان انگلیسی استفاده کنید و بی توجه به گرامر فقط به شیوه ی مکالمه توجه داشته باشید به تدریج خواهید دید که خزانه لغات شما افزایش پیدا کرده و به راحتی می توانید از جملات بی نقص استفاده کنید.

  وسواس به خرج می دهید

  یکی دیگر از عللی که ممکن است باعث عدم یادگیری شما شود همین مسئله است. ممکن است گاهیبین موسسات و کتاب های مختلف یا حتی زمان مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی نتوانید انتخاب کنید و همین مسئله باعث به تعویق افتادن زمان یادگیری شما شود. به همین دلیل سعی کنید قدرت انتخاب را تقویت کرده و وسواس تان را کاهش دهید تا بتوانید به درستی دست به انتخاب بزنید!

   

  نظرات برای این مطلب بسته شده است !

  لینک های مفید
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه