سایت تفریحی و سرگرمی نالینو
هتل آپارتمان در مشهد
 • سرگرمی
 • زندگی بهتر
 • موفقیت
 • مجله خبری روز
 • سلامت
 • آشپزی
 • افزایش اعتماد به نفس برای کارمندان موفق

  مجموعه : موفقیت

  افزایش اعتماد به نفس برای کارمندان موفق

  افزایش اعتماد به نفس برای کارمندان موفق

  داشتن اعتماد به نفس می تواند برگ برنده ای برای هر کارمندی باشد. وقتی اعتماد به نفس بالایی دارید به راحتی می توانید افراد و مدیران را جذب و مقهور رفتارتان بکنید و به این ترتیب در آینده شغلی تان به موفقیت های مختلفی دست بیابید.

  اعتماد به نفس بالا در کارمندان می‌تواند منجر به پیشرفت در اساس کاری آنها نیز شود، داشتن عزت نفس حس خوبی به انها خواهد داد. کسانی که اعتماد به نفس دارند در محیط کار شادتر میباشند و از ترفیع گرفتن و قبول وظایف اخیر نمی ترسند. با به کار بردن این نکات میتوانید اعتماد به نفس خود را در محیط کار تقویت کنید.
  با خودتان حرف هاي منفی نزنید

  هیچکس نمی‌تواند با انتقاد کردن و سرزنش کردن خودش پیشرفت کند. به جای اینکه به دلیل اشتباهات تان خودتان را سرزنش کنید با خود با مهربانی حرف بزنید. طرز تفکر مثبت به شما کمک می‌کند آسان تر یاد بگیرید و اعتماد به نفس تان را بالا ببرید.
  دانش تان را بالا ببرید
  اگر میخواهید از درستی کاری که انجام میدهید مطمئن باشید باید چیزهای بیشتری بیاموزید. آخرین تحقیقات را در اساس تخصص تان بخوانید اگر چرایی و چگونگی کارها را بدانید اعتماد به نفس تان در توانایی انجام انها اکثر میشود.
  نقاط قوت تان را تقویت کنید
  برترین راه برای تقویت اعتماد به نفس این هست که به جای نقاط ضعف روی نقاط قوت تان تمرکز کنید. کارهایی که میتوانید مفید انجام دهید را بپذیرید و سعی کنید توانایی هاي تان را تقویت کنید. با اینکار به خوبی میتوانید اعتماد به نفس تان را تقویت کنید.
  مهارتهای اخیر بیاموزید
  همه ي وقت جا برای پیشرفت هست و یاد گرفتن مهارت هاي اخیر نه تنها صلاحیت شما را در محیط کار بالا میبرد بلکه اعتماد به نفس تان را هم تقویت میکند. کارهایی که دیگران با موفقیت انجام می‌دهند را زیر نظر بگیرید و سعی کنید رفتارشان را کپی کنید. در سمینارها شرکت کنید و کارمند خوبی شوید. درمورد مهارت هاي مفیدی مانند مدیریت زمان، خدمات مشتری و خلاقیت اکثر یاد بگیرید و در کارتان پیشرفت کنید.
  سوال بپرسید
  زمانی که چیزی را نمیدانید از سوال کردن نترسید. اشتباه انجام دادن کار برای اینکه به خوبی آن را درک نکرده اید راه خوبی برای تقویت اعتماد به نفس نیست. حتی اگر به کاری که انجام میدهید شک دارید چگونگی انجام آن را از دیگران بپرسید. هیچ وقت کاری که به خوبی درک نکرده اید انجام ندهید. از دست دادن آن کار بهتر از این هست که اعتماد به نفس تان را از دست بدهید. از کارفرما بخواهید که کار را به خوبی برایتان شفاف سازی کنند.
  زبان منفی به کار نبرید
  گاهی اوقات زبانمان ما را محدود میکند. اگر دائما به خودتان بگویید “نمیتوانم” ذهن تان را به راه حل ها مسدود میکنید. به جای این جمله منفی از خودتان بپرسید “چگونه می توانم اینکار را انجام دهم” پیدا کردن راه حل هاي موثر اعتماد به نفس را بالا می‌برد. خیلی ها با به کار بردن واژه “اما” خودشان را محدود میکنند. وقتش رسیده که “اما” ها را کنار بگذارید و به جای عذر و بهانه روی نحوه انجام کار تمرکز کنید.
  روی موفقیت ها تمرکز کنید
  با تمرکز روی کارهایی که نمیتوانید مفید انجام دهید اعتماد به نفس به دست نمی آورید. کارهایی که با موفقیت انجام داده اید را به دلیل بیاورید تا بتوانید اعتماد به نفس بیشتری بدست بیاورید. آیا یکی از کارهای ضرب الاجلی را به خوبی انجام داده اید؟ آیا رئیس تان یکی از ایده هاي شما را تحسین کرده هست؟ آیا پروژه سختی را به خوبی مدیریت کرده اید؟ به دلیل آوردن لحظات موفقیت آمیز برترین راه برای تقویت اعتماد به نفس هست.
  انقدر تظاهر کن تا بشه
  وقتی کار جدیدی را شروع میکنید طبیعی هست که اعتماد به نفس کمی داشته باشید. با شروع کار اخیر از شما انتظار نمی‌رود که از همان ابتدای کار همۀ چیز را درست انجام دهید. اما اگر ذهن مثبتی داشته باشید و با اعتماد به نفس کار کنید هم دیگران به توانایی هاي شما اعتماد می‌کنند و هم خودتان به توانایی ها و باورهای تان اعتقاد پیدا می‌کنید.
  سرگرم باشید
  اگر خودتان را بیش از اندازه جدی بگیرید عزت نفس تان را از دست می‌دهید. درست هست که میخواهید کارتان را مفید انجام دهید اما باید در کنار کار کمی هم سرگرمی داشته باشید. به اشتباهات تان بخندید، با تمسخر خودتان را انتقاد کنید. هر چه از این کارهای سرگرم کننده اکثر داشته باشید اعتماد به نفس بیشتری هم خواهید داشت.

  ارسال دیدگاه  لینک های مفید
 • تازه ترین ها
 • پربیننده های هفته
 • پربیننده های ماه